PRIMERA NACIONAL | |||||
13:30 | Def. Unidos | San Telmo | |||
14:00 | Atlanta | Chaco For Ever | |||
15:30 | San Miguel | Guemes (SdE) | |||
15:30 | Estudiantes (BA) | Patronato | |||
15:30 | Arsenal | Agropecuario | |||
15:30 | Alte Brown | Def. de Belgrano | |||
15:30 | Dep. Madryn | Atl Rafaela | |||
16:00 | San Martin (SJ) | Brown (PM) | |||
16:00 | Mitre (SdE) | Dep. Moron | |||
16:00 | Gimnasia (M) | Dep. Maipu | |||
17:35 | Aldosivi | Temperley | |||
19:40 | San Martin (T) | All Boys |
PREMIER LEAGUE | |||||
08:30 | Arsenal FC | Bournemouth | add_box | ||
11:00 | Brentford | Fulham | |||
11:00 | Burnley | Newcastle | |||
11:00 | Sheffield United | Nottingham Forest | |||
13:30 | Manchester City | Wolverhampton |
LA LIGA | |||||
09:00 | Real Sociedad | Las Palmas | add_box | ||
11:15 | Real Madrid | Cadiz | |||
13:30 | Girona | Barcelona | |||
16:00 | Mallorca | Atletico Madrid |
BUNDESLIGA | |||||
10:30 | B. Dortmund | Augsburgo | |||
10:30 | Werder Bremen | Monchengladbach | |||
10:30 | Stuttgart | Bayern Munich | |||
10:30 | Wolfsburgo | Darmstadt | |||
13:30 | Colonia | Friburgo |
B METRO | |||||
15:30 | Comunicaciones | Villa San Carlos | |||
15:30 | Argentino (Q) | Dock Sud | |||
15:30 | Cañuelas | Acassuso | |||
17:00 | Midland | UAI Urquiza |
FEDERAL A | |||||
15:00 | Ferro (GP) | Argentino (MM) | |||
16:00 | Dep. Rincon | Santamarina | |||
17:00 | Union (S) | Crucero (M) | |||
20:30 | Boca Unidos | Juv. Antoniana | |||
22:00 | Sarmiento (LB) | San Martin (F) |
PRIMERA C | |||||
13:30 | Real Pilar | Atlas | |||
15:30 | Ituzaingo | Lugano | |||
15:30 | El Porvenir | Juventud Unida | |||
15:30 | Yupanqui | Victoriano Arenas | |||
15:30 | Argentino (R) | Cambaceres |
LIGA FRANCIA | |||||
10:00 | Le Havre | RC Strasbourg | |||
12:00 | Monaco | Clermont | |||
14:00 | Metz | Rennes | |||
16:00 | Brest | Nantes |
BRASILEIRAO | |||||
16:00 | Fluminense | Atl. Mineiro | |||
18:30 | Bragantino | Flamengo | |||
21:00 | Corinthians | Fortaleza |
MLS | |||||
20:30 | Atlanta United | Minnesota | |||
20:30 | Charlotte FC | Portland Timbers | |||
20:30 | DC United | Philadelphia | |||
20:30 | Inter Miami | New York RB | |||
20:30 | Orlando City | Cincinnati | |||
20:30 | SJ Earthquakes | Los Angeles FC | |||
20:30 | Toronto FC | Dallas | |||
21:30 | Chicago Fire | New England | |||
21:30 | Houston Dynamo | St. Louis City | |||
21:30 | Nashville SC | Montreal | |||
22:30 | Real Salt Lake | Kansas City | |||
23:30 | Vancouver | Austin FC |